Otkriće stručnjaka će vam otvoriti oči: AKO SUMNJATE DA VAS PARTNER VARA, TO JE NAJVEROVATNIJE SA ŽENOM KOJU POZNAJETE!
Nevjera i preljuba razaraju mnogim ljudima živote jer ne vole izdaju onih kojima najviše vjeruju. Međutim, ljudi su takvi da često nisu zadovoljni onim što imaju. Danas vam otkrivamo kako to najčešće ide.
- U slučaju da gajite sumnje na nevjeru unutar vaše veze, velika je vjerojatnost da je vaša intuicija točna. Unatoč tome, ako vas obuzima pretjerani i iracionalni osjećaj ljubomore, znakove preljuba možete uočiti čak iu najbeznačajnijim detaljima.
Renomirani stručnjaci tvrde da su naše emocije često vjerodostojan pokazatelj partnerove nevjere. Ponekad svjesno odlučujemo zanemariti određene situacije koje postavljaju pitanja o vjernosti nekoga tko nam je drag. Unatoč tome, te neizvjesnosti neizbježno ponovno isplivaju na površinu i skloni smo ih pripisati našim instinktima.
Nažalost, mnogi pojedinci pogrešno sumnjaju na nekoga tko nije upleten ni u kakav oblik nevjere. Kroz opsežno istraživanje koje je obuhvatilo više od 1300 sudionika, dobivena su vrijedna otkrića o motivima koji stoje iza nevjere kod muškaraca i žena. Ovo istraživanje omogućilo je dublje razumijevanje čimbenika koji utječu na proces donošenja odluka pri odabiru partnera za izvanbračne veze.
- Pojedinci koji sudjeluju u djelima nevjere na svog željenog suputnika gledaju kao na zagonetnu i privlačnu osobu koja osvaja njihove misli i emocije. Istraživanja pokazuju da ako sumnjate u partnerovu vjernost, velika je vjerojatnost da je osoba s kojom su upleteni u ljubavnu vezu zapravo netko unutar vaše društvene mreže.
Enigma koja okružuje ovo poznanstvo možda i nije tako zbunjujuća kao što se misli. Od 400 muških sudionika ankete, značajan dio, točnije 27 posto, priznalo je da bi se, kada bi bili nezadovoljni svojom trenutnom vezom, odlučili za strastvenu aferu s nekim tko je već u njihovom društvenom krugu.
Manji postotak, točno 23 posto, pokazalo je sklonost upuštanju u izvanbračne veze s nepoznatim osobama, poput onih koje susreću u noćnim klubovima, kafićima, javnom prijevozu ili tijekom putovanja. Tako se otkriva rasprostranjenost muške nevjere. Nalazi ove studije apsolutno su nevjerojatni.
Nevjerojatnih 44 posto sudionika priznalo je da su bili uključeni u izvanbračne veze, dok je nevjerojatnih 55 posto priznalo da je razmišljalo o nevjeri. Statistika nedvojbeno pokazuje da je nevjerojatnih 99 posto ispitanih pojedinaca počinilo djela prijevare protiv svojih dragih osoba. Kome oni izdaju svoju odanost? U području potencijalnih romantičnih partnera, žene često razmišljaju o osobama unutar svojih profesionalnih mreža, poput kolega s posla ili dugogodišnjih bliskih suputnika.
Ova pojava prevladava u brojnim slučajevima. Studije su otkrile da kada pojedinci dijele vezu prijateljstva uz zadržavanje određenog stupnja udaljenosti, pomak prema intimnijem i seksualnijem odnosu postaje znatno lakši. Nasuprot tome, istraživanje je otkrilo da je 39 posto žena sudjelovalo u činovima nevjere, a dodatnih 35 posto ih je razmišljalo o takvim postupcima.
- Imperativ je priznati da ovo ne sugerira urođenu zloću unutar ovih 74 posto žena; umjesto toga, označava nedostatak u iskrenosti i zadovoljstvu unutar 74 posto partnerstava.
Dodatni tekst:
Preferiramo estetski privlačnije izraze, a nažalost izraz “napušteno” ne zadovoljava taj kriterij. Njegovo podrijetlo je daleko od uzvišenog, ali pripremite se za prilično tmurno otkriće o njegovoj etimologiji. Iznenađujuće, ovaj uznemirujući fenomen uspio je poslužiti kao pravi izvor inspiracije. Korištenje ove fraze može se vidjeti u mnoštvu konteksta, od medija do svakodnevnih razgovora.
To ne iznenađuje jer pojedinci često imaju sposobnost napustiti druge bez osjećaja grižnje savjesti. Izraz “biti nasukan”, koji označava da se čovjek nalazi u teškoj situaciji ili da bude prevaren, samo je djelić opsežnije poslovice. Detaljan opis ove poslovice dao je Vuk Stefanović Karadžić u svom djelu „Srpske narodne poslovice“.
- Našao sam se napušten i bespomoćan, poput nekoga koga preziru. U procesu dobivanja mlijeka od ovaca i koza, postoje žalosni slučajevi da te životinje zadobiju opekline uzrokovane mljekomatom. Kao rezultat toga, kada se mlijeko filtrira, ostaci zagorjelog mlijeka zalijepe se za cjedilo.
Ova pojava se obično naziva “brabonjak”. Izvorna namjera iza ovog izraza bila je sažeti osjećaj napuštenosti i poniženosti, sličan osjećaju nesputanog i nekontroliranog dječaka. (Pojam brabonjak dobro nam je poznat.) Kao što je prethodno spomenuto, pojam “nasukani” potječe iz duže fraze i na kraju se razvio u svoj pojednostavljeni oblik. “Rječnik Matice srpske” daje definiciju ovog pojma, citirajući odlomak iz djela Stevana Sremca: “Fatar Jula nađe se na cjedilu”.
U našem jeziku ne samo da posjedujemo riječ koja označava stanje ostavljenosti na cjedilu, već i izraz koji obuhvaća radnju napuštanja nekoga, predstavljajući izdaju, dezerterstvo i razočaranje. Milan Šipka u svojoj knjizi „Zašto se kaže?“ ističe sintagmu „ostavljeni na cjedilu“ kao uobičajeni izraz kojim se opisuje netko tko se bez očekivane pomoći nađe u teškoj situaciji, osobito kad je najbitnija.
- Ovaj izraz često se koristi za opisivanje pojedinca koji je prevaren i nalazi se u izuzetno teškoj situaciji. Primjeri ovog izraza mogu se uočiti u neformalnim raspravama, kao iu različitim oblicima medija. Nije neuobičajeno da pojedinci napuste druge u teškim okolnostima ili da netko bude neočekivano napušten, slično napuštanju ranjivog djeteta.